Helena Õun on modell ja lõuksiandja koos ühes Helenas

Helena Õun oli modell, on räppmuusika kuulaja  ja väga Nike Air Max. Kõlab nagu meie järgmine artikkel, bitcheeees! Healthyandnourished.com asutamine, holistiline toitumisnõustamine ja Boost Yourself Superfoodi blendidega töötamine, spordi toitumisnõustajaks õppimine, artiklite kirjutamine. Lisaks veel üks tõeline sportliku ja tervisliku elustiili entusiast – normaalse eestlase kombel jõuab Helena Õun kõigega tegeleda. “Aaah, ma maalin ka, kui kõige muu kõrvalt on vahel unetud ööd!”

 

Kes on Helena Õun?

“Pean end tasakaalukaks ja enesekindlaks nooreks naiseks, kes elab iga päev selle nimel, et saaks inspireerida inimesi enda ümber ennast hindama ja olema enesekindlad,” tunnistab Helena. End iseloomustab naine sõnadega julge, aus, aktiivne, peatumatu, loov ja rahulik. “Yeah, mind saab iseloomustada nii meeletu energiapommi kui ka tõeliselt rahuliku hingena.”

Siim Teder

 

Millest su tegemised alguse said?

15-aastaselt modellikarjääriga alustanud Helena tõdeb, et tol ajal oli tegemist kuldse Kate Mossi ajastuga, kui moemaailma size 0 oli oma kõrghetkel. “Keegi ei rääkinud tervislikust toitumisest ega trenni tegemisest. Olles ise alles laps eksisin selles maailmas väga ära. Toitusin ebaregulaarselt ja sport ei leidnud mu elus enam kohta.

 

 “Inimesed ei tea seda, et modellid on maailma kõige ebakindlamad inimesed.”

 

Äsja 20aastaseks saanud, tundsin, et ma polnud enam mina ise ja pean midagi muutma. Kuid 5 aastat tagasi ei olnud tervislik eluviis üldse mitte nii trendikas nagu see on täna. Esimesed paar aastat pööritati ikka päris palju silmapaare kui nähti mind smuutisid joomas või hommikul kell 6 jõusaali poole jooksmas. Sel ajal oli see minu jaoks periood, kus iseennast leida ja end taas oma kehas hästi tunda. Poleks kunagi osanud arvata, et sellest saab minu ELU.

Siim Teder

 

“Olen modellina pidanud 10 aastat kogema seda, mida tähendab iga päev olla hinnanguid andvate pilkude all ja olla kriitika ohver mistahes olukorras, sest see oli osa tööst. Inimesed ei tea seda, et modellid on maailma kõige ebakindlamad inimesed, sest nad peavad pidevalt kuulama, kuidas nad on liiga pikad või lühikesed, liiga heledad või tumedad, liiga peenikesed või paksud. Neile on selgeks tehtud, et neis on alati midagi, mis pole piisavalt hea ja kahju on näha noori tüdrukuid ennast selles maailmas kaotamas ja kellegi teise jaoks end muutmas.

“Tahan kasutada oma võimalusi teha häält ja asju muuta.”

“Pean oluliseks, et naised mistahes vanuses või ametis ennast armastaksid ja enda eest hoolitseksid. Meedia on tänapäeva maailmas teinud nii tugeva töö ja loonud visiooni mingisugusest ‘ideaalist’, mida tegelikult ei eksisteeri. Tahan kasutada oma võimalusi teha häält ja seda muuta. Tahan enda ümber näha naisi, kes julgevad olla nemad ise mis iganes pikkuses, mõõdus või nahavärviga.”

 

Siim Teder

 

Kaunis, naiselik ja terve keha

“See on keha, milles inimene on enesekindel, ennast armastav ja enda eest hoolitsev,” rõhutab Helena. “Mitte ühtegi seda tunnusmärki ei saa kirjeldada füüsiliste erisustega, vaid see on energia, mida naine endast kiirgab.”

Siim Teder

 

Kurvikad tüdrukud

Töötades straight size modellina, lennutati Helenat kümnetesse riikidesse ja linnadesse üle maailma, aga paar aastat tagasi tundis ta, et võitleb ise oma uskumuste ja keha vastu. “Peale orthorexia põdemist õppisin hindama oma keha ja selle loomulikkust rohkem kui kunagi varem… ja ajaga mu keha lihtsalt kasvas sellest välja. Ma ei suutnud enam oma keha sundida olema teismelise tüdruku mõõtudes, kui see on loomu poolest kurvikam.”

 

“Esimene Eestist tulnud modell, kes nüüdseks esindab ka curvy tüdrukuid.”

 

Nüüd ongi Helena tõenäoliselt esimene Eestist tulnud modell, kes nüüdseks esindab ka curvy tüdrukuid. “Ma ei ole end mitte kunagi varem oma kehas paremini ja enesekindlamalt tundnud kui nüüd. Mu minevik modellindusega ja healthy body image issue’dega modellimaailmas on mind rikastanud ja ma tean täpselt, millist tüdrukut ma selles maailmas esindada tahan.

 

Super! Räägime ka sinu stiilist…

“Üks kindel märksõna on kindlasti must, sest ma tõesti pole väga sõber värvidega riietumises. Minu riietumisstiil on mõnus mikstuur tomboysh’ist ja minimal chic’ist. Lihtsad lõiked ja mugavus on kindlasti väga olulised minu jaoks.”

Siim Teder

 

Lisaks kannab see cool naine ka iga päev ketse (kiidame!). “Olen läbi aegade truu olnud Nike’ile,” tunnistab ta. “Jah, mõned Adidase tossud on ikka ka oma tee minu kappi leidnud, kuid nothing beats the love for Nike’s. Ütlen ausalt, ma ei ole kollektsionäär ega uusimate mudelite järel jooksja, aga hindan praktilisust ja mugavust.

 

Millist muusikat hindad?

“Muusikat, milles on attitude! Muusika käib peaaegu kõigega minu elus kaasas. Eriti oluline on see trenni tehes, sest muusika annab ikka korraliku hoo ja energia.” Helena trenni playlistis on hetkel Future, Meek Mill, The Game, Drake, Dej Loaf ja paljud teised. “Muidu igapäevaselt on taustaks Roy Woods, Majid Jordan, Tory Lanez, Post Malone ja Travis Scott.”

 

Väga hip-hop! Räägi kodumaisest räpist. Kuidas Eesti räpparid on? On mingid lemmikud ka? Ja miks lemmikud?

Eesti räpparid on väga ägedad ja omapärased. Arenemisruumi on kindlasti, aga see on ainult hea, sest eestlased on andekad ja eestikeelne sõnamäng on ülimalt ilus. Ma ei saaks öelda, et on konkreetseid lemmikuid, aga mulle meeldib jälgida Eesti räpparite tegutsemist, nende muusika arengut ja kasvamist.

 

Mis teeb sinu arvates mehe külgetõmbavaks?

“…positiivne ellusuhtumine ja eneseaustus, aga sinna juurde käivad veel kindlasti kõiksugused ilusad asjad what make smart girls stupid.

 

Lõppu veel, mis on sinu jaoks Hooligan Hamlet?

“Nii kaua, kui mäletan, olen jälginud urban ajakirjasid nagu Vibe ja Complex… ja seriously on see maailmaäge, et meil on nüüd Eestis päris enda oma urban ajakiri!”

 

Kaanefoto: Lilian Marie Merila
Fotod: Siim Teder

Loo autor: Keilit Aedma
Keilit Instagramis
www.keilitaedma.com

comments powered by Disqus