HVNS ehk tüüp, kes ei karda midagi

HVNS ehk Hans Erich Liivik on mitmekülgne räppar, kes teeb Eesti pinnal midagi, mis siit on puudu. Ta sai aru, et on räpi näol leidnud endale väljendusviisi. Otsekohesus ja allaandmatus on sõnad, mis iseloomustavad seda südikat sõdurit, kes tasa ja targu edu poole sammub. Kuid ta teab, et tal on aega ja ta on kannatlik. Võta aega, sest järgnev on väga mõnus ülevaade sellest, kes HVNS päriselt on! 

hvns hooligan hamlet

Kes on HVNS?

HVNS on räppar, artist, produtsent ja ettevõtja. Kannan endas edasi otsekohesust, allaandmatust, puhtaid emotsioone ja kirge nii räppimise kui ka muusika vastu.

Mis eristab HVNS-i teistest Eesti räpparitest?

Teistest Eesti räpparitest eristab mind vaade süsteemile, skenele ja väärtushinnangutele. Muusikaliselt on eristumiseks mu emotsionaalsus ja unikaalne vibe, mida edasi kannan. Teatud usk innovatiivsusesse ja asjade värskelt tegemisse. Vajadus minna iga sammuga veel kaugemale, tehes iga oma käik südamega.

hvns hooligan hamlet

Mis on muusika tegemine sinu jaoks?

Muusika tegemine on sisemaailma puhastamine. Kogunenud emotsioonide, kogemuste ja mõtete kokkupanek ning võimalikult dopeks räppimine. See on jahedal sügisõhtul pimedas toas istumine ja siiras olemine. Kirjutamisega alustasin 2006 ja ever since ei ole möödunud ühtki päeva, mil ei oleks ma kirjutanud. Suurema osa ajast küll mitte räppvormis vaid tavalises lausestatuses ridade vahele – raamatuks.

hvns hooligan hamlet

Missugused elemendid on sinu jaoks tähtsad kui muusikat teed?

Oluline on, et lugu oleks kirjutatud südamega ning kannaks endas omapärast emotsiooni ja mõtet. See, et lugu kõnetaks mind ennast ja teisi inimesi. Ei ole saladus, et mu eesmärk tekstides pole olla kõige tehnilisem räppar. Eesmärk on alati olnud rääkida oma lugu ning sageli leiavad inimesed selles enda maailmaga midagi ühist.

hvns hooligan hamlet

Mis muusikat sa ise kuulad?

Kõike. Hoian oma käppa üpris globaalsel skaalal ja jälgin igapäevaselt mis toimub USA mainstreamis, undergroundis. Mis toimub Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal kuni Lõuna-Koreani välja. Saksa räpis paelub mind maskuliinsus, prantsuse räpis meloodilisus, Lõuna-Korea puhul iga elemendi überkõrge tasemega produktsioon. USA puhul absoluutselt kõik. Näen end täieliku entusiastina kui asi puudutab muusikat. Hetkel oleks mu album of the day ilmselt The Weekndi “Beauty Behind The Madness”. Kõige rohkem ootan Drake ja Kanye uut materjali. Viimase aja mõjutaja on olnud Bon Iver. Vibe, mis paneb ka end rääkima.

Kuidas su karjäär on kulgenud?

Mu karjäär on kulgenud suurepäraselt, kui seda üldse saab karjääriks lugeda. Kõik siiani tehtu on minu silmis harjutus, seega pole ma nii kindel, kas mu karjäär on veel alanud. Alles 21 – aega tegutsemiseks on tohutult. Siiralt hea meel on selle üle, et olin vaid 19, kui “Tere Hommikust” viraliks sai. Varajane start.

Pühendasid vahepeal palju aega ärile. Mis sellest sai? Muusika on ikka südamelähedasem?

Peale ettevõtjaks hakkamist leian ma, et see on elustiil, mida enam välja ei saa juurida. See on viis kontrollida oma elu, eesmärke ja oma saatust. Nüüdseks on see lihtsalt osake sellest kuidas ma elan ja hingan. Muusika on teine osake, mida välja lõigata minust on võimatu. Puhas kirg.

hvns hooligan hamlet

Kas ärist saadav tulu oli pimestavaks faktoriks vahepeal? Mis aitas sellest välja tulla? Kuidas jõudsid järeldusele, et polegi kõige tähtsam?

Esimesed aasta aega sai kindlasti seitsmendas taevas elatud, aga selle tasakaalustasid reaalsus, aeg ja kogemus. Juhtida äri ei ole nali, vaid nõuab väga suurt keskendumist ning teatud skill-set’i. Nüüdseks olen ma armunud ärisse, kui protsessi ja eluviisi, mida naudiksin ka ilma tuludeta. Ja see on oluline, sest midagi puhtalt raha nimel tehes kaob enne läbilööki energia ja asendub pettumusega. Kui osata meeletult vaeva näha ilma ootusteta, tuleb ühel hetkel ka raha.

Kust tuleb kirg? Kust tuli kirg muusika vastu, kui üritasid äri teha?

Südamest. Kirg on kirjutatud sügavale mu geneetilisse koodi. Peale pikka otsimist olen jõudnud selleni, et ainus mida siin elus teha ihkan, on ehitada oma ärisid, kirjutada muusikat ja arendada ennast, lõpuni välja. Kõik mu tegemised on pühendatud sellele, et olla homme parem kui täna.

Hans on õnnelik, sest

Esimest korda elus ei tunne ma vajadust end kellelegi pidevalt tõestada. Olen see, kes ma olen ja kellegi teise arvamus, vaade, ignorantsus mind enam mõjutada ei suuda. Tean, et praegune siht, suund ja tee on ainuõige ning iga päev saab elatud õigesti. Need inimesed, kes mu lähedal on, on maailma kõige tugevam support system ja elu on andnud mulle kõik mida ma vajan, et oma ambitsioonid ajapikku ellu viia.

Fuck it, ma olen õnnelik.

hvns hooligan hamlet

HVNS-l saab silma peal hoida siit:
HVNS Facebook
HVNS Soundcloud
HVNS Instagram

Fotomaterjali eest hoolitses Silver Mikiver
Silver Mikiveri koduleht
Silver Mikiver Instagram

 

 

Täägid:

comments powered by Disqus