Läti ketsikuninganna Agneshka Rutkovska lemmikud aastal 2016

Lätis on ketsiasjad hästi. Agneshka Rutkovska on tõeline #hooligangirlsinsneakers, kes absoluutselt ei pelga kanda näiteks korvpallindusest tulnud elustiiliketse – tegelikult on Jordanid hoopis tema lemmikuteks. Meie silmis lõunanaabrite ketsikuninganna krooni kandev naine omab kadestamisväärset ketsikollektsiooni ja talt on peatselt oodata ka isikliku sneakerstore‘i avamist. Millised olid lõppeval aastal tema silmis kõige olulisemad uudised ketsimaastikul?

 

 

Mida tõi 2016. aasta naiste ketsimaailmas?

Väga paljut! Naiste ketsikultuur kasvab hetkel tohutu tempoga. Paljud ketsibrändid loovad väga kauneid ja naiselikke disaine. Kasutatakse kvaliteetset nahka, muid ilusaid materjale ja ägedaid värvitoone, mistõttu ketsid ei näe enam liiga sportlikud välja. Rihanna tegi sellel aastal sneakergame’is palju ära (tema PUMA FENTY by Rihanna Creeper’id valiti aasta jalavarjuks) ja mitte ainult naiste jaoks. Hypebeast lõi spetsiaalselt naistele suunatud HYPEBAE blogi, et ka naistes tänavakultuuri ja ketsimaailma vastu huvi äratada. Mainimata ei saa jätta ka fotograaf Christina Paik’i ja Nike videot “Masters of air”, mis näitab, et mitte ainult kutid ei kogu ketse.

 

 

Paljud tüdrukud (mitte ainult blogijad) panid sel aastal limiteeritud ja special edition ketsidest pilte oma Instagrami ning järjest rohkem naisi julgevad kanda ka erilisemaid tosse: Air Jordan 12 või 10, Air Max Plus, Air Max 95 Big Window, Presto’d, Ultra Boost’id. Mul oli varem palju keerulisem selles valdkonnas töötada, sest enamiku tüdrukute unistus oli kas Nike Air Max 90 või Huarache või adidas Superstar. Täna ei ole nõudlus ainult konkreetse brändi või silueti järele ning lisandunud on ka huvi eriliste värvitoonide ja limiteeritud väljaannete vastu. Ketsid on minu suureks kireks ja selle aastaga on see maailm muutunud veelgi põnevamaks.

 

 

Milline on sinu 2016. aasta naisteketside Top 3?

Minu lemmikutel ja kõige nõutumatel ketsidel on suur vahe. Mu sõbrad on alati öelnud, et mulle meeldivad “inetud ketsid”. Minu arvates TOP 3 reliisi aastal 2016:

1. WMNS Air Force 1 Special Field
Proovin siiamaani neid kätte saada, ei ole alla andnud. Sobivad talviseks perioodiks perfektselt.

 

2. Nike Air Max Plus Satin Plum Fog
Ketsipaar, mis näeb nii inetult armas välja!

 

3. Air Jordan 12 Retro GS “Wolf Grey”
Pisut sportlikum valik, aga naiselikumaks väljanägemiseks tasub neid kombineerida näiteks kleidiga.

 

Milline on areng Baltikumis naiste ketside osas üleüldiselt?

Iga aastaga valib järjest enam tüdrukuid jalavarjudeks just ketsid. Eelmisel suvel, kui Baltikumis ringi reisisin, nägin, et iga Balti riik on totaalselt erinev. Erinevad inimesed, erinevad iseloomud ja täiesti erinev maitse ketside osas. Näiteks Lätis kannavad paljud tüdrukud tänavatel Nike ketse ja Jordaneid. Sellest aastast alates on tänavatel ka palju adidase ketse näha – Tubulare, NMD’sid, Superstar’e ja Stan Smith’e loomulikult. New Balance on muutunud rohkem klassikaks ja mõni paar sul tõenäoliselt kodus ikka on.

 

 

Mida oodata aastalt 2017?

Väga palju uut on tulemas! New Balance’il tuleb välja täiesti uus mudel. Puma toob naistele uusi Creeper’eid ja palju muud ägedat. Adidase platvormiga ketsid, Equipment ja NMD kindlasti! Oodata on uudiseid mudelitelt Air Max 97 ja Cortez ja palju, palju teisi põnevate materjalidega naiselikes toonides mudeleid.

 

Agneshka Rutkovska Instagramis
Fotode autor Zigmārs Cercins

comments powered by Disqus