Discgolfi mängijad vallutavad Linnahalli

Ain’t no joke, 1. aprillil kogunevad discgolfi huvilised legendaarsetesse Linnahalli ruumidesse tegema midagi, mida seal tõenäoliselt mitte kunagi enne keegi teinud ei ole – discgolfi mängima. Nii nagu nimigi ütleb, leiab aset sisetingimustes võistlus alal, mis on paari viimase aastaga kogunud palju poolehoidjaid. Korraldajate ridadesse kuuluv Anthony Enden räägib toimuvast lähemalt.

Kuidas sündmuse idee üldse tekkis ja miks just Linnahallis?

Nii, nagu sellised ideed ikka sünnivad – kuskilt saad mingi mõtte, mis hakkab tasapisi idanema ja arenema. Suur osa mängijatest on alaga tegelenud üks kuni kaks aastat, paljud neist on piirdunud ka ainult suviste tingimustega. Aastaringselt toimub Maarjamaa eri nurkades nii iganädalasi nädalamänge kui ka suuremaid Tour-etappe, mis kõik mängitakse välitingimustes. Üha enam tekib mängijatel nõudlust millegi uue ja huvitava järgi.

“Nii nagu öeldakse, küsija suu pihta ei lööda ja nii läks ka sel korral.”

Idee korraldada võistlus just Linnahallis võis esialgu tunduda isegi päris ulmelisena, kuid panime plaani kokku ja järgmisel hetkel leidsimegi end oma plaani Linnahalli inimestele ette kandmas. Nii nagu öeldakse, küsija suu pihta ei lööda ja nii läks ka sel korral – 1. aprill vallutavad selle hoone üle 100 discgolfari.

Miks Linnahallis? Aga miks mitte? 1980 Moskva olümpiamängudeks valminud hoone, mis on ajaloo jooksul olnud toimumispaigaks paljudele eri valdkonna sündmustele ja millega on vast igal võistlusel osalejal omad mälestused. Ei teagi, kas leidub Eestis teist sarnast hoonet, kus sama vibe’iga Urban discgolf võistlust maha pidada.

Mida vinget seal lisaks discgolfi mängimisele veel toimub?

Võistluse ajal kõlab kogu põhikorruse ja kontserdisaali ulatuses mõnus muusika ja ketikõlin. Lisaks 21 korviga võistlusrajale paneme käima ka väikesed lisamängud, et aktiivsematel oleks ka lõunapausil tegevust. Põhirõhk saab sel päeval siiski olema 21 korviga rajal, mida iga võistleja kolm korda läbi saab mängida.

Kas vabu kohti veel on või saab tulla pealtvaatajate ridadesse?

Võistlusele on veel vabu kohti – registreerimine Linnahalli Challenge’ks avatakse alles 20. märtsil kell 10:00 ja toimub see Skoorin.com keskkonnas. Seega, registreerimine saab toimuma „kes ees, see mees“ printsiibil. Võistlusele laseme peale 105 mängijat. Pealtvaatajaid me kahjuks võistlusele ei saa lubada. Selleks, et tagada kõigi võistlusel osalevate inimeste turvalisus, on uksed avatud sel korral peamiselt võistlejate ja korraldajate jaoks. Kindlasti anname endast kõik, et 1. aprillil toimunust hiljem avalikustada video- ja fotomaterjal.

Discgolf muutus hetkega populaarseks. Milline on selle spordiala tulevikupotentsiaal?

Discgolf on tõesti viimaste aastatega teinud tormilise arengu, eriti meie pisikeses Eestis. Radasid kerkib nagu seeni pärast vihma ja hoog ei paista raugevat. Tulevikupotentsiaaliks on kindlasti tõusta Euroopa mastaabis üheks discgolfi mekaks suure Soome kõrval. Eesti loodus on ilus ja kui õiged kohad üles leida ning huvitavad tasemel rajad püsti panna, siis tulevikus ei tohiks suurte võistluste korraldamine olla mingi probleem. Viimase kahe aasta jooksul on mõned suuremad mõõduvõtud Eesti pinnal juba aset leidnud ja eesmärk on neid aina rohkem koju kätte tuua.

“Iga uue raja loomisega tekib meie omadel mängijatel juurde uusi võimalusi end arendada.”

Kõige selle jaoks on vaja luua uusi radasid, mis oleksid piisavalt kvaliteetsed ja raskusastmelt vastaksid suurvõistluste nõuetele. Iga uue raja loomisega tekib meie omadel mängijatel juurde uusi võimalusi end arendada ja laiendada oma treeningvõimalusi, et ühel päeval ka ala suurte tippudega rinda pista.

Kui tugevad on üldse Eesti mängijad täna?

Siinkohal pead ilmselt silmas, mis seisus on Eesti mängijad võrreldes ala esiotsa mängijatega? Julgen väita, et Eesti mängijad on tugevad. Selle tõestuseks on erinevatelt välismaal toimunud võistlustelt koju toodud kohti esikümnes ja ka lausa kirkamaid autasusid.

Praegusel hetkel on Eesti esinumbrid PDGA reitingu alusel meestest Silver Lätt ning naistest Kristin Tattar. Silver osales eelmisel aastal ka mitmel suurvõistlusel välismaal ja sai lausa mitu võistlusringi läbida ühes grupis Paul McBethiga, kes on aastaid hoidnud maailma esinumbri tiitlit. Kuid Silveri ja Kristini selja taga on palju andekaid ning töökaid mängijaid, kes pakuvad konkurentsi antud positsiooni nimel ja vaatavad samuti suure mängu poole tahtmisega viia sini-must-valget värvi maailma tipule lähemale.

Loe Chilli Disc Golf ja Disclife koostöös toimuva ürituse kohta lähemalt Facebookist.

comments powered by Disqus