Toeta kodumaist biiti ja #ostaeestimuusikat ning muusikute merchi

Sellel nädalal algas kampaania „Osta Eesti muusikat!”, mille käigus kutsuvad muusikat müüvad ettevõtted inimesi ostma Eesti muusikat ja muusikute fännitooteid. Kampaania eesmärk on toetada muusikuid nende jaoks rahaliselt keerulisel ajal.

Eriolukorra tõttu ei ole muusikutel võimalik anda kontserte, mis tähendab, et nad on jäänud ilma oma peamisest sissetulekuallikast. Et neid toetada, algatas muusikaettevõtete esindusorganisatsioon Music Estonia kahenädalase kampaania, kus muusikat müüvad ettevõtted toovad paariks nädalaks esile just kohalikud muusikud ja nende loomingu. Kampaaniaga on juba liitunud Apollo, Rahva Raamat, Lasering, Biit Me Record Store, Terminal, 311.ee, Legendaarne Records, TIKS Rekords, Funk Embassy Records, Seksound, Õunaviks, CD Market, CDonline, Vaiguviiul, Psühhoteek, Lejal Genes, Lejal Globe ja World Clinic – kõigi nende veebipoodidest leiab mitmesuguseid kodumaiseid helikandjaid. Lisaks saab paljude Eesti muusikute loomingut soetada platvormilt Bandcamp.

„Praegu on väga hea võimalus toetada kohalikke lemmikartiste nende loomingu soetamisega, tellides muusikat endale või tehes toreda kingituse sõbrale. Nii saab igaüks anda oma väikese panuse Eesti muusikavaldkonna jätkumisse,” kommenteeris algatust Apollo Kauplused tegevjuht Eha Pank. „Apollol on väga hea meel selles kampaanias osaleda, Eesti muusikute käekäik on meile oluline!”

Kõik, kes soovivad kampaaniaga veel liituda, leiavad selle kohta infot Music Estonia kodulehelt aadressil musicestonia.eu/osta-eesti-muusikat. Kampaania hashtag on #ostaeestimuusikat.

Music Estonia on Eesti muusikaettevõtete esindusorganisatsioon ja muusikaettevõtluse arenduskeskus, mille asutasid 2014. aastal 23 Eesti muusikaettevõtet. Praeguseks on see kujunenud mitmekülgseks kompetentsikeskuseks, mis pakub teenuseid muusikasektorile, esindab Eesti muusikat, muusikuid ning ettevõtteid rahvusvaheliselt, loob ja vahendab uusi kontakte, arendab koostöövõimalusi eri sektorite vahel, osaleb rahvusvahelistes projektides jpm.

Lisainfo: musicestonia.eu