Kanada fotograaf Chris Forsyth otsib kunsti inimtühjas metroojaamas

Kui huvitav üks metroojaam olla saab? Suurlinna stiilikirevuse ja ketsikultuuri ülevaate saamiseks on see kindlasti üks parimaid kohti, kuid enamasti võrdub metroojaamas liikumine rahvamassis tunglemisega. Seetõttu ei tundu metroojaam midagi märkimisväärset.

20-aastane Kanada fotograaf Chris Forsyth tõestab inimtühja metroojaama pildistades vastupidist. 2015. aastal alustas ta ülikooli projekti jaoks Montreali metroojaamade pildistamist, et näidata nendes peituvat ilu ja kunsti.

Langelier, Montreal

Kaks aastat hiljem on sellest projektist kujunenud rahvusvaheline fotoseeria “The Metro Project”, mis koondab näiteid 150 metroojaamast üle maailma. Just samal aastal sai noor piltnik selle projektiga Aasta Rahvusvahelise Fotograafi auhinna, mis tõi talle ka rahvusvahelise tuntuse.

Richard-Wagner-Platz, Berliin

Solna Centrum, Stockholm

“Igal pildistatud metroojaamal on midagi unikaalset pakkuda. Kui Montreali metroosüsteem on kui väike ülevaade 1960. aastate Kanada arhitektuurist, siis Stockholmi tunnelbana on tuntud maailma pikima kunstinäitusena,” ütles fotograaf ühes hiljutises intervjuus.

Olympia-Einkaufszentrum, München

Praeguseks on Forsyth projekti viinud Instagrami, kus ta loodab sellest viitega #themetroproject kujundada online arhiivi, mida igaüks saab enda fotodega täiendada.

Candidplatz, München

Lasalle, Montreal

Stockholmi metroojaamast vaata ka meie fotoseeriat #LÄBIKLAASI + Stockholm Underground .

Fotod: Chris Forsyth

comments powered by Disqus